Menu

Porady od Ady

Porady kosmetyczne, dotyczące zdrowego trybu życia i znalezienia work-life-balance

Ada - druga porada

poradyady

petdogpuppytheshy52997.jpeg

 

W pierwszym poście napisałam, że najważniejsza jestem JA. Nie pomyślcie jednak, że jestem zadufanym w sobie narcyzem. To, że jestem dla siebie najważniejsza to powód, dla którego chciałabym Wam przedstawić moją drugą poradę:

2. Naucz się przyjmować krytykę z pokorą i wyciągać z niej lekcję!

Nie staniemy się lepszym człowiekiem bez słuchania innych. Jeśli jedna osoba wytyka Ci jakąś cechę charakteru to nie musi mieć racji. Jednak jeśli słyszysz to samo od kilku osób (a jeśli są z innych środowisk, np rodzina, praca, przyjaciele), to czas najwyższy, aby usiąść i przemyśleć czy nie kryje się w tym ziarenko prawdy.

Ludzie wokół nas często widzą to, czego sami nie zauważamy, albo co staramy się za wszelką cenę ukryć. Mogę to porównać do swoich trądzikowych nastoletnich czasów. Byłam zawsze tak zawstydzona swoim trądzikiem, że przykrywałam go wielką warstwą makijażu. W teorii czułam się bardziej komfortowo nosząc tą maskę, w praktyce makijaż jeszcze bardziej uwypuklał moje mankamenty. Widzieli to wszyscy - mama wciąż mi powtarzała, nauczyciele (ale kto tam bedzie słuchał dorosłych!). Dopiero jak kilka koleżanek zwróciło mi uwagę i na koniec dnia w szkole pokazały mi w lustrze moją twarz zrozumiałam, że zamiast ukrywać problem, muszę go zaakceptować i zacząć z nim walczyć, a wtedy nie trądzik, a moja pewność siebie będzie najbardziej widoczna dla innych.

© Porady od Ady
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci