Menu

Porady od Ady

Porady kosmetyczne, dotyczące zdrowego trybu życia i znalezienia work-life-balance

Ada - porada: kwas migdałowy mój lek na wszystkie problemy skórne

poradyady

Witajcie!

 

Ojej, dwa miesiące mnie tu nie było - ciężko się czasem zmobilizować do pisania i znaleźć czas. Jestem strasznym leniuszkiem, ale dzisiaj chciałam nadrobić!

Po ostatnim wpisie akurat tak się złożyło, że miałam wizytę u kosmetyczki - dostałam jako voucher od koleżanki na urodziny. Do wyboru miałam jeden z zabiegów z całego "menu" usług i po naradzie z kosmetyczką i zbadaniu mojej cery zdecydowałam się na kurację kwasem migdałowym - za trzy serie zabiegów musiałam troszeczkę dopłacić, ale ostatecznie się bardzo opłacało!

Ogólnie nie mam wielkich problemów ze skórą, ale niestety widać na niej fakt, że w młodości zaniedbywałam codzienną pielęgnację - zapominałam o kremie, myłam twarz tym samym mydłem, co ciało podrażniając warstwę rogową, a czasem nawet po imprezie kładłam się spać w makijażu. Moja skóra zaczęła się robić szorstka, ziemista, miejscami pojawiały się wypryski i zaskórniki.

Peeling kwasem migdałowym - powtórzony aktualnie dwa razy - przyniósł naprawdę super efekt! Przede wszystkim muszę przyznać, iż na początku po pierwszym zabiegu skóra była mocno zaczerwieniona i podrażniona. To prawie sprawiło, że zrezygnowałam z pozostałych peelingów. Ale po trzech dniach skóra zaczęła nie tylko powracać do stanu wyjściowego, ale odbudowywała się i wyglądała o wiele lepiej!

Obecnie po drugim zabiegu widzę dużą zmianę: skóra jest gładka, pory zmniejszone, kolor dużo zdrowszy niż ziemista szarość.  Kwas migdałowy jest dobry również dla osób z trądzikiem, AZS czy różnymi schorzeniami, pełna lista tutaj: http://magdalenajaglarz.pl/w-gabinecie/kwas-migdalowy-wady-i-zalety/

Szczerze? Ja nie mogę się doczekać efektów po trzecim zabiegu. Naprawdę skóra jest o niebo lepsza! A fakt, że zaraz po zabiegu jest podrażniona sprawił, że w nawyk weszło mi codzienne stosowanie kremu nawilżającego - nie mogło być lepszego uzależnienia. :)

© Porady od Ady
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci